تعبیر خواب

تعبیرنامه در بیان احکام تعبیر خواب (۵ شب دوم ماه)

از ائمه معصومین صلوات الله علیهم منقولست که هر کس خوابی ببیند و تعبیر آنرا خواهد که بداند ببیند که از ماه چند شب گذشته است، به عوض هر شب یک سوره از سوره های قرآنی شمارش کند و بعد از آن در آن سوره نیز به عدد هر شبی که گذشته یک آیه بشمارد. در آیه آخر تعبیر خواب او خواهد بود. مثلاً اگر از ماه ده روز گذشته باشد ده سوره از اول قرآن بشمارد. سوره دهم آیۀ دهم همان سوره تعبیر خواب او خواهد بود.

شب ششم تا شب دهم ماه قمری:

  • اگر در «شب ششم ماه» خواب دیده شود، سوره ششم، سوره «انعام» است و آیه ششم «اَلَم یَرَواکم اَهلَکنا مِن قَبلِهم مِن قَرنٍ مَکنّاهم فِی الارض» تا آخر آیه – از معنی آیه چنین بر می آید که: خبری ناخوش به صاحب خواب می رسد و یا صاحب دولت از عظمت می افتد.
  • اگر در «شب هفتم ماه» خواب دبده شود، سوره هفتم سوره «اعراف» است و آیه هفتم به قولی «وَالوَزنُ یَومَئذٍ الحَقّ فَمَن ثَقُلَت مَوازینهُ فَاولئکِ هُم المُفلِحون» – از معنی آیه چنان استنباط می شود که : کاری از کارهای خود را به جمعی واگذار می کند. بعضی از آنها در جهت کار سعی و کوشش می کنند که باعث رفعت ایشان می شود و بعضی دیگر در انجام آن کار اهمال و تقصیر می کنند که آنها از نظر خواب بیننده می افتند.
  • اگر در «شب هشتم ماه» خواب دبده شود، سوره هشتم سوره «انفال» است و آیه هشتم «لِیُحِق الحَقّ و یُبطِل الباطِلَ وَ لَوکَرهَ المُجرِمُون» – از معنی آیه چنان اسنتباط می شود که: میان خواب بیننده و شخصی دیگر کدورت و یا دعوایی بوده که به حاکم یا قاضی و امثال این طایفه رجوع می کند و حق معلوم خواهد شد که به نفع خواب بیننده خواهد بود.
  • اگر در «شب نهم ماه» خواب دیده شود، سوره نهم، سوره «توبه» است و آیه نهم «اِشتَروا بایاتِ اللهِ ثمناً» تا آخر آیه – و از معنی آیه چنین استنباط می شود که: دو نفر به جهت قطع معامله نزد خواب بیننده می آیند و فاسقان و (عهدشکنان) البته به کیفر اعمال خود می رسند.
  • اگر در «شب دهم ماه» خواب دیده شود، سوره دهم سوره «یونس» است و آیه دهم «دَعواهُم فیها سُبحانَکَ اللّهُمَ و تَحِتَّهُمُ» تا آخر آیه – و از معنی آیه چنین استنباط می شود که: از خواب ببینده کار خیر و عمل صالحی به وجود می آید که در دنیا و آخرت به او نفعی می رسد.
منبع
مجله میچکا
برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن