خودرو

گران قیمت ترین خودروی جهان؛ بوگاتی La Voiture Noire

بوگاتی قبلا اشاره‌ ای به ساخت نسخه ی مدرن آتلانتیک تیپ ۵۷ کرده بود و حالا بالاخره بوگاتی La Voiture Noire به نمایش درآمده است.

این خودرو که در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۹ رونمایی شد توسط استفان وینکلمن رئیس کمپانی بوگاتی «خودروی جی‌تی نهایی» توصیف شده و روی شاسی شیرون ساخته شده که البته به آن بدنه‌ ی چشم نوازی را اضافه کرده است.

خودروی جی‌تی نهایی

عبارت La Voiture Noir در زبان فرانسوی به معنای «خودروی مشکی» است و بوگاتی که آن را یادبودی از آتلانتیک تیپ ۵۷ می داند، به بهترین شکل از رنگ مشکی براق برای بدنه‌‌ی فیبرکربنی دست‌ ساز آن بهره برده است.

خودروی مشکی

همه چیز از نظر بصری عالی است؛ سپرها با بدنه یکپارچه شده و طراحی شیشه‌ ها از کلاه کاسکت الهام گرفته شده، و شیشۀ جلویی خیلی زیبا به سمت شیشه‌ های کناری جریان پیدا کرده است.

کلاه کاسکت

در بخش موتور هیچ سورپرایزی در کار نیست، جایی که قدرت خودرو از موتور ۱۶ سیلندر ۸ لیتری چهارتوربو تامین می شود. این موتور قدرتی معادل ۱۴۸۰ اسب بخار و گشتاوری معادل ۱۶۰۰ نیوتن متر تولید می کند، مشابه همان چیزی که در شیرون و دیوو دیده بودیم. شش اگزوز در پشت بوگاتی La Voiture Noire نشانگر قدرت شگفت انگیز این خودرو هستند.

قدرت خودرو از موتور ۱۶ سیلندر ۸ لیتری چهارتوربو تامین می شود

بوگاتی La Voiture Noire به گران قیمت ترین خودروی جدید تاریخ تبدیل شده که با احتساب مالیات به قیمت ۱۶.۷ میلیون یورو (۱۸.۹ میلیون دلار) فروخته شده است. اگر خبرها درست باشند، کسی که این خودرو را خریداری کرده فردیناند پیک عضو سابق هیئت مدیره‌ کمپانی فولکس واگن است، که این خودروی باشکوه را به کلکسیون فوق العاده‌ اش شامل خودروهایی که در مسابقات لمان حضور داشته اند اضافه کرده است.

منبع
دنده 6
برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن