شیرینی

طرز تهیه کیک دو رنگ (زبرا کیک)

مواد لازم
پودر کاکائو ۳ قاشق غذا خوری
بیکینگ پودر ۱ قاشق غذا خوری
وانیل‏ ۱ قاشق چای خوری
ماست‏ (یا شیر)
۱ لیوان
آرد سفید
۲ لیوان
روغن ۱/۲ لیوان
شکر ۱ لیوان
تخم مرغ ۴-۳ عدد
درون کاسه تخم مرغ را با وانیل و شکر مخلوط کنید حداقل سه دقیقه با همزن هم بزنید تا کرم رنگ شود. سپس روغن و ماست (یا شیر) را اضافه کنید و مجدد مخلوط کنید تا مخلوط یکدست و نرمی داشته باشید. آرد را چند بار الک کنید تا سبک شود سپس با بکینگ پودر مخلوط نموده و قاشق قاشق به مخلوط تخم مرغی اضافه کنید و با قاشق آرام و یکنواخت مخلوط نمائید.
مایه این کیک باید نه شل نه سفت باشد. وقتی مایه کیک یکدست شد، به دو قسمت مساوی تقسیمش کنید. بهتر است دو قسمت را در دو ظرف یک اندازه بریزید که مساوی بودن آنرا را بهتر بتوانید متوجه شوید. ۳/سه قاشق پودر کاکائو را به یکی از ظرفها اضافه کنید و ۳/سه قاشق آرد هم به ظرف دیگر اضافه کرده مایه هر دو ظرف رو هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند. مراقب باشید هیچ کدام از ۲/دو ظرف را بیش از حد هم نزنید که پف کیک می خوابد.
آرد را برای یکی کردن غلظت دو مایه اضافه می کنیم. اگر آرد به بخش سفید کیک اضافه نکنیم، در نهایت بخش کاکائویی کیک سنگین تر می شود و پایین کیک جمع می شود و کیک شکلی که باید داشته باشه رو نخواهد داشت.
کیک دو رنگ (زبرا کیک)
کف قالب کیک را کاغذ روغنی بیندازید یا با روغن چرب کنید. ۳/سه قاشق غذاخوری از مایه ساده کیک را در وسط قالب بریزید. می توانید به جای ۳/سه قاشق غذاخوری مثلا از یک ملاقه استفاده کنید. ولی برای هر دو مایه کیک از قاشق یا ملاقه ی هم اندازه استفاده کنید. بدون تکان دادن قالب ۳/سه قاشق از مایه کاکائویی را درست وسط مایه ساده بریزید. مکث نکنید و همینطور یکی در میان از مایه های کیک وسط قسمت قبلی بریزید. اصلا لازم نیست قالب را تکان دهید یا تلاش کنید مایه کیک را پخش کنید چون خودش به صورت اتوماتیک پهن می شود و قالب را پر می کند. مقدار کیک نباید از ۳/۴ (سه چهارم) قالب بیشتر باشد.
بعد از اینکه همه ی مایه کیک را به صورت یکی در میان در قالب ریختید، می توانید با یک خلال دندان روی آن طرح ایجاد کنید. به این صورت که از مرکز کیک خلال دندون را به سمت بیرون بکشید و یا برعکس. یا اینکه یکی در میان از مرکز به بیرون، و از بیرون به مرکز بکشید تا طرح قشنگی روی آن ایجاد بشه. می توانید بصورت نامنظم هم بریزید تا شکل های جالبی پس از پخت داشته باشید.
قالب کیک را درون فری که از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کرده اید به مدت ۳۰ – ۴۰ دقیقه قرار دهید. می توانید سر ۳۰ دقیقه کیک را چک کنید.۲۰ دقیقه اول به هیچ وجه در فر یا مایکروفر رو باز نکنید. بعد از ۴۰ دقیقه با خلال دندان وسط کیک بزنید. اگه خلال دندان تمیز بیرون بیاید یعنی کیک پخته. کیک را پس از آماده شدن از فر خارج کنید و اجازه دهید خنک شود سپس از قالب خارج کرده و بصورت ساده یا تزئین شده سرو کنید.
نکات تکمیلی
  • مقدار شکر را می توانید تا یک و نیم لیوان هم بریزید.
  • این کیک را داخل قابلمه هم می توان پخت که فقط کف قابلمه را کمی چرب می کنید و روی شعله خیلی ملایم زیر قابلمه شعله پخش کن می گذارید و روی در قابلمه دمکنی می گذارید تا عرق در قابلمه روی کیک را خیس نکند.
  • مدت زمان تهیه و آماده سازی مواد اولیه حدوداً ۳۰ دقیقه می باشد.
  • مدت زمان پخت حدوداً ۴۰ دقیقه می باشد.
منبع
سرآشپز پاپیون
برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن